• fa
 • en
09177638851

اطلاعات کامل در مورد مینی بیل ها/ فروش انواع مینی بیل

اطلاعات کامل در مورد مینی بیل ها/ فروش انواع مینی بیل

en

مدلها و شرایط فروش ویژه مینی بیل های کاتر و AMA را می توانید از طریق لینک زیر ببینید :

فروش ویژه مینی بیل ها نو و کارکرده کارتر و AMA در شرکت آسان ماشین آلامتو 

وزن مینی بیل ها:

مینی بیل ها در وزن های متنوعی تولید می شوند وزن آنها از 150 کیلو تا 8.5 تن متغییر می باشد .مینی بیل ها را از نظر وزن می توان به سه دسته تقسیم کرد:

 • میکرو بیل : شامل مینی بیلهای 150 کیلو تا 800 کیلو می باشند.
 • مینی بیل: شامل مینی بیلهای بین 1 تا 4 تن می باشند.
 • میدی بیل : شامل مینی بیلهای بین 4 تا 8.5 تن می باشند.

بیل مکانیکی یا مینی بیل ؟

بیل مکانیکی ها و مینی بیل ها  هر دو دستگاه های بسیار مفیدی هستند ولی با توجه به اندازه و توان هر کدام مزایا و معایب خاص خودشان را دارند بیل مکانیکی ها توانایی زیادی دارند ولی در مکان هایی که فضا کمتر است مثل کوچه های تنگ یا در جاهایی که اندازه بزرگ بیل مکانیکی ها می تواند به زمین یا چیزهای اطراف آسیب بزند مثل باغ ها یا پیاده رو ها و یا در مکان های شلوغ مثل پارکینگ ها و کارهای شهری و یا در سطوح شیب دار بهتر است از مینی بیل ها استفاده شود . جابه جایی مینی بیل ها بسیار راحت است و قدرت مانور بیشتری نسبت به بیل مکانیکی ها دارند که این امر سبب شده که در بسیار از پروژه های ساختمانی ،شهری و باغبانی جایگزین مناسبی برای بیل مکانیکی ها باشند .

مینی بیل مکانیکی

کاربردهای شهری مینی بیل :

مینی بیل ها اندازه کوچک و قدرت مانوری زیادی دارند که می توان انوع ابزار ها را به آن متصل کرد که این ویژگی ها باعث شده که مینی بیل ها به ماشین های همه کاره تبدیل شوند در اینجا برخی از کاربردهای شهری مینی بیل ها را ذکر می کنیم :

تعمیر خطوط فاضلاب : در تعمیرات فاضلاب شهری مینی بیل دقیقا همان کار بیل مکانیکی را با قیمت کمتر و جابه جایی راحتتر انجام می دهد پس استفاده از مینی بیل منطقی تر هست (البته باید در نظر داشت که عمق حفاری مینی بیل بین 70 سانتی متر تا سه متر می باشد)

نصب استخر و حوض : این روزها نصب  استخر ها در ویلا ها و نصب حوض ها در مراکز تجاری و حتی امکان شهری بسیار رایج شده است . در این مراکز استفاده از بیل مکانیکی به خاطر اندازه بزرگش مناسب نیست ولی مینی بیل ها خیلی راحت می توانند در فضاهای کوچک کار کنند.

برف روبی: در زمستان زمانی که برف زیادی می بارد به راحتی می توان با نصب یک تیغه مخصوص روی مینی بیل بدون زحمت می توان جاده ها را برف روبی کرد. مینی بیل گزینه بسیار مناسبی برای برف روبی جاده هاست زیرا به راحتی می تواند در فضاهای تنگ دروازه های جای بگیرید یا بدون برخورد با ماشین ها دیگر یا علائم راهنمایی کار برف روبی را انجام دهد .

تخریب سازه های کوچک: در بسیاری از مشاغل نیاز هست که یک سازه کوچک مانند یک سوله یا بخش کوچکی از یک ساختمان  تخریب شود . در این حالت مینی بیل گزینه بسیار مناسبی برای تخریب است زیرا به خاطر اندازه کوچکش می تواند به راحتی از درها رد شود و یا در فضاهای کوچک کار خودش را انجام دهند در حالیکه بدون استفاده از مینی بیل تخریب این سازه ها باید به صورت دستی انجام شود که کار زمان بری است .

حفاری های کوچک: گاهی اوقات لازم است در یک زمین صعب العبور یا زمینی که دارای شیب زیادی است حفاری انجام شود . در این حالت هم مینی بیل ها گزینه مناسبی برای این نوع حفاری ها هستند زیرا به خاطر اندازه و قدرت مانورشان به راحتی می توانند در زمین های صعب العبور یا شیب دار حفاری انجام دهند در صورتیکه بدون استفاده از مینی بیل این نوع حفاری ها باید به صورت دستی انجام شود که کاری دشوار و زمان بر است . (عمق حفاری مینی بیل ها بین 70 سانتی متر تا سه متر می باشد )

کاربرد مینی بیل ها در کشاورزی:

مینی بیل ها به دلیل قدرت مانور بالا ، اندازه کوچک و قدرت موتور بالا قابلیت کار در بین درختان و فضای باغ را دارند و همینطور قابلیت نصب بیش از 20 ابزار مختلف مخصوص فعالیت های کشاورزی، مینی بیل ها را به دستگاهی همه کاره در شرایط سخت برای کاربرد های کشاورزی تبدیل کرده است.  از جمله توانایی های مینی بیل در کشاورزی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حفر کانال تا عمق 3.5 متر
 • حفر کانال با عرض مشخص از 20 سانتی متر تا 1.5 متر
 • شخم زمین
 • تسطیح خاک با تیغه بلدوزر
 • جمع آوری سنگ
 • جمع آوری علوفه هرز
 • شکافتن زمین سخت
 • شکستن سنگ و صخره
 • حرص درختان
 • برداشت الوار و علوفه
 • آبیاری قطره ای
 • بارگیری و تخلیه کامیون

ابزار های اتصالی مینی بیل :

مینی بیل های می توانند بیش از 20 ابزار اتصالی مختلف مانند چکش هیدرولیک ، کاتر ، آسفالت بر ، لیفتراک و … را به خدمت گرفته، و کارایی خویش را افزایش دهند. همینطور با نصب  Quick hitch روی مینی بیل ها می توان این ابزار های اتصالی را به صورت اتوماتیک و از داخل کابین مینی بیل تغییر داد . چند ابزار اتصالی بر روی مینی بیل ها به شرح ذیل است:

ترنچر (Trencher): این ابزار جهت حفر کانال با عمق و عرض مشخص استفاده می شوند . ترنچر ها در کشاورزی جهت حفر کانال برای آبیاری قطره ای کاربرد فراوارن دارند .

چکش هیدرولیک (Hydraulic Hammer) : این ابزار برای تخریب زمین سخت ، صخره ، سنگ، بتن و … که با توجه به این قابلیت ها برای کار در انواع زمین های کشاورزی هم توصیه می شود .

سنگ جمع کن (Stone Picker): ابزاری است که در حجم ها و طول های متفاوت که یکی از پر کاربرد ترین ابزار آلات کشاورزی می باشد .
موارد استفاده : جهت آری سازی خاک از کلوخ، جمع آوری سنگ ها، لایروبی و پاکسازی کانال آب و …

مته (Auger): مته ابزاری است که برای حفر گودال با ارتفاع و عرض مشخص به کار می رود این ابزار جهت نهال کاری در زمینهای سخت و خاک نرم باغی مورد استفاده قرار می گیرد.

چنگک: چنگک مخصوص حمل و جابه جایی علوفه ، الوار و سایر اجسام استفاده می شود .

از دیگر ابزار های اتصال می توان به تیغه مخصوص شکستن زمین و شخم ، پاکت مخصوص جمع آوری علف هرز ، خیش مخصوص شخم زدن و … اشاره کرد.

 

مینی بیل مکانیکی کارتر

بزرگترین تولید کنندگان مینی بیل در دنیا

امروزه تقریبا اکثر شرکت های تولید کننده بیل مکانیکی در زمینه تولید مینی بیل هم فعالیت می کنند که از جمله مهمترین آنها عبارت اند از:

 • شرکت آمریکایی – کاترپیلار(Caterpillar)
 • شرکت ژاپنی – کوماتسو (Komatsu)
 • برند آمریکایی -مونتاژ چین کارتر ((carter))
 • شرکت دانمارکی – wacker Neuson
 • شرکت ژاپنی -کاتو(Kato)
 • شرکت انگلیسی -بابکت (Bobcat)
 • شرکت ژاپنی -هیتاچی (Hitachi)

قیمت مینی بیل در ایران

برای دریافت قیمت های بروز مینی بیل های نو و کارکرده و همینطور دریافت مشاوره رایگان در زمینه خرید مینی بیل ها با شرکت آسان ماشین آلامتو تماس حاصل فرمایید

شرکت آسان ماشین آلامتو تنها نماینده و وارد کننده  مینی بیل های برند کارتر در ایران می باشد . جهت مشاوره رایگان در زمینه خرید مینی بیل های کارتر با ما تماس بگیرید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره 33621776-076 تماس حاصل فرمایید