• fa
076-33621776

10 نکته مهم جهت خرید لیفتراک دست دوم

10 نکته مهم جهت خرید لیفتراک دست دوم

همواره مقایسه لیفتراک نو و کارکرده و تصمیم‌گیری جهت خرید لیفتراک دست دو یا نو برای مشتریان چه در داخل ایران و چه در کشورهای دیگر و مورد توجه بوده است.

قیمت لیفتراک دست دوم مسلمأ پایین‌ تر از لیفتراک نو بوده و قیمت دلیلی بوده که توجه مشتریان را به سمت لیفتراک کار کرده جلب کرده است.

در ادامه ۱۰ نکته جهت خرید لیفتراک دست دوم که باید مد نظر قرار داد را خدمتتان ارائه می‌کنیم:

۱- ابتدا باید توجه داشت که لیفتراک یک ابزار کار بوده و مقایسه آن با خودرو سواری کار نادرستی است.

زیرا به‌ عنوان‌ مثال شخصی که خودرو ۲۰۶ دارد و بسیار هم راضی است ممکن است خودرو خود را فروخته و جهت خرید خودرویی متفاوت یا بالاتر اقدام کند و این کار کاملاً سلیقه‌ای اتفاق می‌افتد اما در خصوص لیفتراک باید توجه کرد که صاحب لیفتراک جهت خرید لیفتراک با برند دیگر اقدام نمی‌کند؛ مگر آن که لیفتراک عمر مفید خود را کرده باشد و یا اینکه تناژ بالاتری را بخواهد خریداری کند و در نهایت اینکه به پول آن احتیاج داشته باشد که اقدام به فروش لیفتراک خود کند. باید دقت کرد که در کارخانه‌ای که لیفتراک آن در حال کار در شرایط مناسب باشد دلیلی برای فروش آن وجود ندارد و موضوع بازار لیفتراک دست دوم را نباید با بازار خودرو سواری و … مقایسه کرد. در بازار خودرو سواری سلیقه و مواردی دیگر مطرح می‌شود حتی ممکن است به دلیل رنگ خودرو افراد از خرید ماشینی صرف‌نظر کنند یا… اما در خصوص لیفتراک بعضی از صاحبان دستگاه حتی ممکنه رنگ لیفتراک خود را به خاطر نیاورند….

پس کاملاً دقت کنیم که لیفتراک کارکرده که می‌خواهیم بخریم به چه علت به فروش گذاشته شده است. چرا که اگر لیفتراک عمر مفید خود را گذرانده باشد (طبق اعلام کارخانه لیفتراک سازی تویوتا ۷ سال عمر مفید لیفتراک تعریف می‌شود) و به اطلاع عامیانه به خرج افتاده باشد. هزینه‌های تعمیر و نگهداری لیفتراک بسیار زیاد است خصوصأ در بازار فعلی که ممکن است حتی برخی از قطعات لیفتراک کوماتسو یا قطعات لیفتراک تویوتا را به راحتی نتوانید پیدا کنید.

لیفتراک کارکرده

۲-بازسازی و و اورهال لیفتراک 

بسیاری از فروشندگان لیفتراک های دست دوم قبل از فروش لیفتراک دست به بازسازی، رنگ و اورهال لیفتراک می زنند. تجربه  نشان داده که این کارهای برای کوتاه مدت می تواند پاسخگوی نیاز باشد. اما بعد از استفاده سالانه از لیفتراک ، مخارج تعمیر و نگهداری آن سنگین می شود .

بازسازی لیفتراک و رنگ و … باعث تمیز بودن لیفتراک می‌شود و احساس نو بودن آن را به مشتری القا می‌کند. اما توی کار ممکن است توقعات شما را برآورده نکند.

۳- با توجه به تخصصی بودن موضوع لیفتراک پیشنهاد می‌شود و حتمأ فردی آشنا و متخصص به تعمیر لیفتراک را با خود همراه داشته باشید تا بتواند شما را راهنمایی کنند.

به طور مثال لیفتراک کوماتسو را در بازار به صورت لیفتراک کوماتسو خط ۱۲ یا خط ۱۴ و … می‌شناسند و یا لیفتراک سهند با گیربکس SD و DV و یا لیفتراک سپاهان با موتورهای مختلف در بازار موجود می‌باشد و لازم است که حتماً تفاوت‌های آن‌ها را آگاه باشید و با توجه به منطقه کاری دستگاه (گرمسیر یا سردسیر) و محیط کاری و … اقدام به خرید کنید.

۴- قبل از خرید لیفتراک به میزان کار خود و مشخصات فنی مورد نیاز دقت فرمائید.

اینکه لیفتراک چند ساعت در روز قرار است در کارگاه شما کار کند و اینکه چه مشخصات فنی را لازم دارید.

به‌عنوان‌ مثال اگر دنبال لیفتراک برای سردخانه می‌گردید قاعدتأ باید دنبال لیفتراک برقی یا دوگانه‌سوز باشد. پس باید به عمر باطری لیفتراک و موارد مربوطه بیشتر دقت کنید؛ و اینکه چه ارتفاع بالابری را نیاز دارید و چه آپشن‌هایی مورد نیاز است.

به‌عنوان‌ مثال برای یک کارخانه که در ارتفاع ۶ متری قفسه‌های خود را قرار داده و در ورودی انبار نیز ارتفاع ۲.۲۰ متری دارد. حتمأ باید لیفتراک ۴ کشو با ارتفاع بالابری ۶ متر را تهیه کند و ۳ کشو ممکن است از درب ورودی نتواند آمد و رفت داشته باشد.

۵- به اصالت لیفتراک توجه کنید.

اینکه حتماً سند یا برگ گمرکی آن موجود باشد. شماره موتور و شاسی را با سند آن مطابقت دهید و حتماً چک کنید که سند در رهن نباشد یا بابت اقساط بدهی نداشته باشد. بهتر است با شرکت مادر واردکننده لیفتراک و یا تولیدکننده لیفتراک تماس بگیرید و موضوع را چک کنید.

۶- از فروشنده لیفتراک کارکرده که آن را بازسازی کرده حتماً تقاضای گارانتی کنید.

بعضی از فروشندگان دستگاه خود را برای مدتی گارانتی می‌کنند. اگر مقدور بود مقداری از رقم لیفتراک را نگه دارید تا تعهدات خود را عمل کنند.

۷- در خصوص مالیات و عوارض آن مطمئن شوید بعدها گرفتار نشوید.

۸- قیمت لیفتراک را با شرکت‌های مادر و نو آن مقایسه کنید.

شاید با پرداخت مبلغی مناسب بتوانید نو را تهیه کنید و خودتان را گرفتار خیلی از مسائل نکنید.

۹- به لاستیک لیفتراک توجه کنید و میزان عاج آن را توجه فرمائید.

حتماً دقت کنید که میزان ساییدگی آن یکنواخت باشد. در صورت عدم یکنواخت بودن ساییدگی ممکن است لیفتراک مشکل اساسی داشته باشد.

۱۰- بهتر است برند یا مارکی از لیفتراک را خریداری کنید که دارای نمایندگی فعال در ایران در صورت امکان در شهر شما باشد.

در حال حاضر لیفتراک‌های دست دوم در بازار ایران به شرح زیر می‌باشند:

– لیفتراک کوماتسو از ۱ الی ۱۰ تن دیزل (با موتور کوماتسو و ایسوزو)، دوگانه (با موتور نیسان یا کوماتسو)

– لیفتراک تویوتا دیزل، دوگانه و برقی با موتورهای تویوتا، نیسان و…

– لیفتراک سپاهان با موتور یانمار، جی‌ام و میتسوبیشی و…

– لیفتراک سهند با موتور موتورسازان و…

– لیفتراک لینده با موتور کوبوتا و…

– لیفتراک زوم لاین – چری با موتور ایسوزو، میتسوبیشی، نیسان و…

– لیفتراک باولی با موتور ایسوزو، نیسان و…

– لیفتراک اشتیل، لیفتراک یال، لیفتراک هلی، لیفتراک آریا و…

برگرفته از سایت ایسنا

در اینجا می توانید ماشین آلات کارکرده که توسط شرکت آلامتو ارائه می شوند را ببینید

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره 076-33621776 تماس حاصل فرمایید